Spaní v malé tělocvičně

Cílili jsme na přespání ve větším prostoru, v tělocvičně, kterou máme tak rádi v hodinách TV. Po odpoledním srazu jsme se přesunuli přes Městské sady do nejvyššího bodu nad Stříbrným jezerem. Naším úkolem č. 1 se stalo rozdělání ohně a následné opékání buřtů, špekáčků, párků, ale i populárních „maršmelounů“. Vše chutnalo jako od maminky, protože si každý připravil svou večeři sám. Přesun za tmy do družiny byl náročný, ale všichni si svítili buď baterkou anebo mobilem, došli jsme bez úrazu. Poté následoval nejočekávanější bod programu, na který jsme se obzvláště těšili. Zejména já, jakožto strašidlo ve všech podobách. Děti ječely, kvičely, pištěly, ale přežily…a už se šlo spát. Ještě oblíbená hra na slepou bábu a dětičky hupsly na žíněnky a do spacáků se svými mazlíčky, plyšáky. V 11 jsme jíž všichni oddychovali po báječném dni jako zabití. Ráno dalšího dne už někteří nedočkavci v 7 hodin začali balit věci a uklízet své „postýlky“. Chválím! Po vydatné snídani a ranní hygieně jsme už očekávali první rodiče, kteří se trousili pro své ratolesti, aby si vyzvedli své miláčky. Slíbili jsme si, že další spaní už bude venku, v přírodě, ve stanu. Určitě to splníme, chceme, musíme! Žáčci 4.B Mařádkovy a třídní „strašidlo“ RK.

17.10.2023 Zpět