Informace pro 1. třídy

Celoroční program pro předškoláky

Základní škola Opava, Mařádkova 15

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

za nedlouho půjdete se svým předškolákem k zápisu do 1. třídy. Stojíte před rozhodnutím vybrat pro Vaše dítě školu, která jej i Vás bude provázet dalších devět let života.

Školu tvoří lidé v ní a hodnoty, které vyznávají. Proto jsme připravili ucelený program aktivit, kterým chceme usnadnit vstup do nového školního prostředí, vyjasňovat nahlížení na jednotlivé oblasti učení, odpovídat na dotazy týkající se školní zralosti a připravenosti na školu.

Kde se spolu můžeme potkat?

• 1x měsíčně dopolední program pro děti přímo v jejich MŠ „Hrátky s pohádkou“ (rozvoj pozornosti a čtenářské gramotnosti), pohádky předčítají děti naší ZŠ,
  • 1x měsíčně odpolední program pro děti v naší ZŠ: lekce Keramiky (výtvarné dovednosti), lekce Angličtiny (cizí jazyk) a lekce s Ozoboty – tablety (rozvoj digitální gramotnosti),
  • Odkaz na stránkách školy k informační prezentaci, kdy si budete moci v bezpečí svého domova prostory školy, ale také naši vizi i zaměření prohlédnout,
  • besedu se školním psychologem a speciálním pedagogem na téma školní zralosti a připravenosti na školu,
  • schůzku s vedením školy ohledně nástupu a organizace,
  • „Zápis nanečisto“, při kterém si děti s našimi pedagogy 1. stupně vyzkouší průběh zápisu (co by měli děti při zápise vědět, znát a umět). Pedagogové naší ZŠ navštěvují děti přímo v MŠ a zápis s nimi a jejich rodiči absolvují. Rodiče mají možnost klást otázky, dotazy ke školní zralosti svých dětí buď přímo pedagogům naší ZŠ nebo školní psycholožce, která je během Zápisu nanečisto přítomna.

Na první setkání se děti mohou těšit v polovině října při dopoledním a odpoledním programu v mš i zš.A která pohádka to bude? A co z hlíny děti vytvoří? Nechte se překvapit

Na setkání s dětmi i s Vámi se těší

paní učitelky a učitelé ZŠ MAŘÁDKOVA

Na tomto obsahu se pracuje.