Mařádkova

Třídní učitel - Mgr. Robert Lidmila

Zastupjící třídní učitelka - Mgr. Kateřina Matušková

Asistentka pedagoga - Šárka Burdová

Jsme nejhodnější třída 3.A. Chodíme do školy, kde je nás ve třídě 18. A proč jsme hodná třída? Jsme bezva kamarádi a navzájem si nelžeme. Občas sedáváme v lavicích, jindy na koberci v kruhu, anebo ve skupinách. Povídáme si a učíme se říkat, co si myslíme, i poslouchat, jak to myslí kamarád/ka. Máme svá pravidla třídy, která dodržujeme, a víme, že můžeme udělat chybu a nikdo se nám nebude smát. Navzájem si pomáháme.

Co se učíme?

Učíme se český jazyk, matematiku, angličtinu, prvouku, hudební výchovu, pracovní a výtvarnou výchovu, tělocvik. Každého z nás baví něco jiného – někoho vyjmenovaná slova, jiný rád čte v našich čtenářských dílnách, hodně z nás soutěží ve čtení perlorodek ve spolupráci s městskou knihovnou. Baví nás počítání do 1000, zaokrouhlování v matematice, práce s kružítkem, pravítkem v geometrii. Ani lidské tělo už nám není záhadou nebo příroda kolem nás. Baví nás písničky v angličtině i zpěv s panem učitelem a jeho kytarou v hudební výchově. Učíme se nové výtvarné techniky (třeba stínovat). Rádi vytváříme nové věci z papíru a jiných různých materiálů v pracovní výchově. A taky sportujeme v tělocvičně nebo užíváme radost z vody na lekcích plavání.

Letos nás ještě čeká lyžařský kurz, škola v přírodě, čtenářské dílny pro rodiče, triády (setkání učitel – rodič – žák), zábava v hodinách, setkání žákovského parlamentu i školní soutěže.

A na co se těšíme?

Na každý další den, co nového se ve škole naučíme, co nového zažijeme. Těšíme se na kamarády ve škole, na pana učitele, který je hodný a dá se na něj vždycky spolehnout. Na vycházky na školní zahradu, terasu, na kroužky. To všechno jsme my, žáci z 3.A.

Fotogalerie:

https://makusad.rajce.idnes.cz/3.A_2021_2022/    (zkopírujte odkaz a vložte do prohlížeče)

« červenec 2022 »
PO ÚT ST ČT SO NE

Každé dítě může zažít úspěch