O nás

ZŠ Opava, Mařádkova 15 je úplnou městskou školou s dlouholetou tradicí. Skládá se ze dvou samostatných pracovišť sloučených od 1.9.2004. Jedno pracoviště je umístěno ve středu města na ulici Mařádkova a druhé v příměstské části Jaktař na Krnovské ulici.

Na Mařádkové ulici jsou využívány tři budovy umístěné nad sebou. V prvních dvou propojených budovách určených pro žáky prvního stupně se kromě kmenových tříd a kluboven družiny nachází tělocvična, jazyková a počítačová učebna, terasa, jež za příznivého počasí slouží k odpočinku i výuce. Nedílnou součástí je i menší zahrada s hracími prvky. Třetí budova s přístavbou sportovní haly je určena pro žáky druhého stupně. Kromě odborných učeben jsou žákům k dispozici školní dílny pro práci se dřevem a kovem, keramická dílna s vypalovací pecí, cvičná kuchyň, hudebna, knihovna. Součástí pozemku je i areál zahrady s menším svahem vhodným k lyžování či běžkování.

Žáci prvního i druhého stupně navštěvující budovu na Krnovské ulici využívají mimo kmenové třídy také odborné učebny, tělocvičnu, keramickou dílnu, cvičnou kuchyň a knihovnu. Družinové děti tráví volný čas ve venkovním altánku umístěném u dětského hřiště. Velkou chloubou je školní zahrada sloužící jako miniarboretum.

Celý areál školy je pokryt internetovým přístupem, v každé třídě je k dispozici dataprojektor. Nechybí ani moderní multifunkční typy interaktivní tabule.

Obě školy se nachází v zelené zóně, v blízkosti Městských sadů a areálu Stříbrného jezera. Díky svému vybavení (in-line rampa, koupaliště, broukoviště, běžecké dráhy, discgolf) zpestřuje nejen hodiny tělesné výchovy, ale slouží i k přírodovědnému pozorování.

Na tomto obsahu se pracuje.