V projektu EMISE je naše škola zapojena od září 2014. Jedná se o projekt studentů Slezského gymnázia a základních škol v Opavě, snažící se o zkvalitnění ovzduší v Opavě a okolí. Mgr. Tkáčová (garant projektu) prezentovala projekt Emise na 2. zasedání pracovní skupiny pro řešení nevhodné situace v MSK, které mělo pomoci najít cestu k řešení velmi špatné situace ovzduší v Moravskoslezském kraji. Do tohoto projektu se zapojují také žáci naší školy. Projekt EMISE je realizován Slezským gymnáziem v Opavě. Obdržel záštitu ministra životního prostředí, záštitu ministra školství, mládeže a tělovýchovy, záštitu náměstka primátora města Opavy a záštitu hejtmana Moravskoslezského kraje.

Projekt EMISE pokračuje následným projektem: „EMISE – vzdělávání a osvěta“ realizovaným v období září 2016 – prosinec 2017. Jeho cílem je rozšíření informovanosti o stavu ovzduší a možnostech ochrany ovzduší a vzdělávání v oblasti přírodních věd. Cílovou skupinou projektu jsou žáci základních a středních škol, jejich učitelé a veřejnost. Vizí celého projektu do budoucna je jeho rozšíření do škol po celé ČR. V rámci projektu je plánováno rozšířit počet zapojených základních a středních škol.

Každé dítě může zažít úspěch