Projektový den o včelách

Program proběhl ve spolupráci s panem Pavlem Košcem, v jehož rodině je tradice včelaření více než 100 let. Od roku 2006 se věnuje této činnosti profesionálně na své včelí farmě, která má 200 kmenových včelstev. Za své produkty získal mnoho ocenění (Regionální potravina Moravskoslezského kraje 2012, zlatou medaili Český med 2012, Živnostník Moravskoslezského kraje 2013). Vyrábí med, mateří kašičku, svíčky z včelího vosku, separuje propolis a včelí jed.

Žáky seznámil s životem včel a jak se o ně včelaři starají. Vysvětlil jim význam včel pro lidstvo, jak včely chránit a jak jim neubližovat, jak rozumně využívat opylování, med, vosk, pyl, propolis, mateří kašičku či včelí jed v každodenním životě. Žáci mezi sebou soutěžili, řešili zadané úkoly ve skupinách a pří řešení úkolů vzájemně spolupracovali. Měli také možnost vyzkoušet si výrobu svíčky ze včelího vosku.

Poslední změna: 20.05.2022 - 13:00 Zpět