Město ocenilo nejlepší žáky základních škol

Počátkem června byli na opavské Hlásce oceněni nejlepší žáci letošního školního roku. Nominovali je ředitelé základních škol zřizovaných městem a škol speciálních, které patří pod křídla kraje a ministerstva školství.

Pamětní list, poukázku v hodnotě 500 Kč a tašku s dárkovými předměty města převzala i naše žákyně Aneta Teplíková.

Anetka plní své školní povinnosti velmi svědomitě. Patří mezi nejlepší žáky školy, od první třídy má na vysvědčení samé jedničky. Vyniká ve všech předmětech, je velmi pečlivá, nápaditá, má logické myšlení, schopnost reagovat a řešit zadané úkoly. Své znalosti prokazuje ve vědomostních soutěžích a olympiádách.

Účastnila se soutěže Mladý chemik, kde se umístila na 9. místě v krajském kole, a týmové Přírodovědné soutěže Mendelova gymnázia, kde obhájila rovněž 9. místo.

Ve volném čase velmi ráda čte, v její knihovně se objevuje nejčastěji science-fiction a fantasy, Věnuje se ale i ostatním žánrům. Je milovnicí hudby, poslouchá electropop, indie pop a rock, hraje na klasickou a basovou kytaru. Příležitostně hraje volejbal, squash a badminton, v zimě jezdí lyžovat.

16.06.2022 Zpět