Matematika je zábava

Odpoledne 13. března se dveře naší školy otevřely žákům 1. stupně, kteří se zúčastnili matematických dílen. Společně s rodiči vpluli do tajů matematických prostředí jako jsou autobus, výstaviště, krokování, geoboardy, indické násobení, zvířátka, dřívka, parkety, hráškové a krychlové stavby. Hravou formou nalézali řešení úloh, které podporují nejen logické myšlení, ale i prostorovou orientaci a matematické představy. Nechybělo ani interaktivní počítání. Na vlastní kůži tak rodiče s dětmi odhalili, že matematika může být i zábavná. Ve třídách panovala příjemná atmosféra, dobrá nálada, radost z objevování a poznávání.

Děkujeme všem zúčastněným za aktivitu, zájem. Již teď se těšíme na další matematická setkání. Velmi si ceníme Vašich zpětných vazeb:

„Dobrý nápad, děkujeme za pěkné zpestření dne.“

„Skvělá organizace, zábava pro děti.“

„Příjemné prostředí a ještě příjemnější paní učitelky.“

„Jsem velice spokojena. Nápadité, inspirativní.“

„Líbila se mi práce s čísly, postupná příprava na rovnice, prostorová představivost. Obecně pojetí hrou.“

„Super akce, získali jsme aspoň povědomí o matematických prostředích, které bychom doma jen tak nepochopili.“

„Moc se nám to líbilo, aspoň jsme viděli nové metody počítání, které jsme v dětství nepoznali.“

„Perfektní příprava, skvělý přístup. Líbily se nám nové matematické metody.“

Poslední změna: 15.03.2024 - 12:04 Zpět