Londýn 2023

V neděli 28.5. ve 14 hodin odletěla skupina deseti deváťáků z Letiště Leoše Janáčka Ostrava na čtyřdenní pobyt do Londýna. Tento zájezd pro ně připravila cestovní kancelář Rady na cestu. Průvodcovství se ujala paní učitelka Mgr. Lenka Vojtková, která si všechny účastníky získala svou profesionalitou, vstřícností a milým vystupováním. Díky ní jsme nejen objevovali historická místa Londýna, poznávali zdejší kulturu, ochutnávali místní pokrmy, s lehkostí cestovali hromadnou dopravou, ale také nasávali atmosféru velkoměsta. Snažili jsme se o využití znalostí angličtiny a natáčeli krátká videa z dechberoucích míst či situací. Pro někoho to byla výměna stráží u Buckinghamského paláce, nebo procházka po promenádě kolem řeky Temže a zvedání mostu Tower Bridge. Jiné zase uchvátil mrakodrap Shard, nebo most Millenium Bridge, který se objevil ve filmu Harry Potter. Nechyběl ani pohled z ptačí perspektivy, a to z kabinky londýnského oka. Samozřejmostí byla také projížďka londýnským autobusem Double deckrem. Také ubytování nemělo chybu. Naším dočasným domovem se stal hotel Premier Inn, z jehož oken jsme pozorovali mrakodrapy ve čtvrti Canary Wharf. Čtyři dny utekly jako voda a my ve středu 31.5. v 17 hodin začali vyprávět své zážitky rodičům, kteří nás již toužebně vyhlíželi na letišti.

Dovolte mi, abych nejen za vedení školy ZŠ Mařádkova, ale i za žáky, rodiče i pedagogy Vám poděkovala za vstřícnost, ochotu a toleranci při organizování leteckého čtyřdenního pobytového zájezdu do Londýna, který proběhl ve dvou turnusech v měsíci květnu. Jenom díky Vám a skvěle sestavenému programu ušitému na míru mohli deváťáci proniknout do světa Harryho Pottera, obdivovat historické památky i moderní skvosty Londýna. Paní průvodkyně stále pozitivně naladěná byla naprosto úžasná, svým vyprávěním dovedla žáky vždy zaujmout. Její profesionalita i pohotovost přispěla k bezproblémovému průběhu celého zájezdu. Pro všechny účastníky bylo obrovským překvapením ubytování v hotelu s tradiční anglickou snídaní. Ze zájezdu v nás zůstanou nezapomenutelné zážitky a bude-li škola v budoucnosti realizovat podobný zájezd, bez váhání a rádi se obrátíme na Vás. Děkujeme.

06.06.2023 Zpět