Festival čtenářství

Jak rozvíjet čtenářskou gramotnost od nečtenářů po devá’táky? Jak podporovat čtenářské prostředí ve škole nebo pracovat se čtenářskými strategiemi v hodinách chemie? Otázkami čtenářství a pisatelství se zabývali učitelé opavských škol při společném učení. Naše škola otevřela během Festivalu čtenářství neuvěřitelných deset hodin, ve kterých žáci pracovali s beletrií, cizojazyčnými i odbornými texty, využívali metody kritického myšlení, přemýšleli nad dosahováním svého čtenářského cíle a místo soutěžení spolupracovali ve dvojicích nebo skupinách.

Děkuji všem zapojeným pedagogům za úsilí a čas věnovaný přípravě lekcí a hodin. Žákům pak za přijetí „hostujících“ v jejich třídě, otevřenost a aktivitu při učení.

Monika Kamradková

Poslední změna: 30.11.2023 - 23:14 Zpět