Krnovská

Zastupující třídní učitelka - Mgr. Dana Pernikářová

Asistentka pedagoga - Iveta Hanelová

My jsme žáci 3.C,

naši třídu navštěvuje 19 žáků z toho 8 děvčat a 11 chlapců. Letos pracujeme na všemožném učivu, od vyjmenovaných slov, které nás moc baví, až po slovní druhy. V matematice se učíme počítat už do 1000! Také zaokrouhlujeme, rýsujeme kružnice a zabýváme se geometrií. Moc nás baví tělocvik, vždy pilně cvičíme a snažíme se učit nové dovednosti. Letos jsme se účastnili i plaveckého výcviku, kde jsme dostali vodní vysvědčení. Hodiny čtení máme obohaceny o čtenářské dílny, kdy si tiše čteme po určitou dobu. V hudební výchově nás moc baví hrát na boomshakery. V prvouce se už orientujeme v různých plánech města, objevujeme krásy vesmíru, a ještě nás čeká učivu o člověku, jak se rodíme a rosteme. Také jsme navštívili přednášku o noční obloze v místním malém planetáriu, která byla bezvadná!

Celý rok hrajeme pohádky dětem ze školky, které nás navštěvují ve škole a připravují se na to, až jednou také usednou do školních lavic.

Na začátku roku jsme se zúčastnili dopravní výchovy, kde jsme se dozvěděli nové poznatky z dopravních situací na silnici. Snažili jsme se poznávat dopravní značky a šlo nám to velice dobře. Následně jsme vyrazili do terénu, kde jsme měli možnost jezdit na kole i koloběžce.

Během podzimu byl pro nás připraven halloweenský den ve škole plný her a zábavy. Přišli jsme oblečení v kostýmech a také jsme se zúčastnili stezky odvahy v našem školním sklepě.

Účastnili jsme se také večerního lampiónového průvodu. Na konci průvodu pro nás bylo připraveno i malé občerstvení v podobě perníčku a teplého nápoje pro děti i rodiče.

Před Vánoci jsme u nás probíhaly vánoční dílny, které byly uskutečněny pro celý 1. stupeň. Odnesli jsme si domů krásný vánoční svícen, soba na špejli, andělíčka z papíru. Zazpívali jsme si vánoční koledy, uvařili si čaj a nakrájeli do něj ovoce. Moc jsme si to užili.?

Zkoušeli jsme sadit semínka slunečnice a ředkviček. Během jednoho týdne nám vyrostly výhonky velké asi 10 cm. Pozorovali jsme jejich růst a díky tomu jsme se naučili podmínky pro život (světlo, teplo, voda, vzduch). Následně jsme výhonky přidali ke svačince a snědli je. Byly výborné.

Zatím si školu moc užíváme a těšíme se společně na další dobrodružství!

« červenec 2022 »
PO ÚT ST ČT SO NE

Na tomto obsahu se pracuje.