Soutěž mladých zoologů 2021

V letošním kole Soutěže mladých zoologů, kterou pořádá ostravská zoologická zahrada, jsme byli velmi úspěšní, neboť do finále se probojovalo rekordních 6  družstev, která prokázala své znalosti a vědomosti na téma Ryby a rybnikářství v České republice. V I. kategorii pod vedením paní učitelky Elen Štorkové soutěžila 2 družstva, v II. kategorii pod vedením paní učitelky Jany Škrobánkové a paní učitelky Elen Štorkové pak 4 týmy.
Finále proběhlo 27. 11. 2021. Účast na finále se řídila novým Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví. Bohužel spousta postupujících žáků měla pozitivní testy na koronavirus nebo byli v karanténě. Nakonec se soutěže mohlo zúčastnit jen jedno družstvo, které bylo tvořeno převážně žáky 9.A a posilou z 8.B, jejíž družstvo se kvůli nepříznivým testům rozpadlo. Umístili jsme se na 5. místě. První tři kola jsme sice byli stále v čele tabulky, pak přišla poznávačka ryb, kde jsme ztratili 4 body a také prvenství. Poslední kolo bylo zaměřené na rybníky a to jsme úplně pohořeli. I tak považujeme soutěž za úspěšnou, o rybách jsme si rozšířili obzory a užili jsme si to.

Vendula Bahenská, Natálie Gebauerová, Marek Špaček, Kamil Svoboda, Barbora Schreierová