Soutěž Mladých zdravotníků

Okresní kolo soutěže Mladých zdravotníků se konalo dne 12. 5. 2023 na Městském koupališti Opava.

Soutěž v poskytování první pomoci je určená pro žáky 1. – 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích, první kategorie – Mladý zdravotník I. stupně je určena pro žáky 1. – 5. třídy a druhá kategorie – Mladý zdravotník II. stupně pro žáky 6. – 9. tříd. Soutěžit mohli pětičlenné týmy (velitel + 4 členové družstva). Pro žáky byla připravena stanoviště s modelovými situacemi, kde si mohli prakticky ověřit své znalosti první pomoci, dále stanoviště obvazové techniky a transportu.

Z naší školy soutěžila v druhé kategorii 3 družstva. Umístili jsme se na 6., 7. a 15. místě.

Moc gratulujeme.