2. stupeň

VIII.B

Třídní učitelka - Mgr. Martina Harazimová

Zastupující třídní učitelka - Mgr. Elen Štorková

Vítejte u nás v VIII.B. Naši bandu tvoří 16 kluků a 12 holek, je nás tedy dohromady celkem 28. Každý jsme jiný, ale spojuje nás to, že se všichni rádi bavíme. Často se spolu smějeme, ale mnohem důležitější je to, že se ve třídě vždy najde někdo, kdo je ochotný pomoci, poradit nebo prostě jen vyslechnout. Do školy chodíme většinou rádi (pokud se zrovna nepíše test z něčeho, co nám tak úplně nejde). Ve škole se potkáváme se svými kamarády, na které se vždy můžeme spolehnout a věříme, že nám naše kamarádství vydrží navždy.

Máme různé zájmy – sport (fotbal, hokej, volejbal, aikido, hasiči, běhání, lyžování, plavání) rybaření, řešení logických úloh, čtení, deskové i počítačové hry. Někteří z nás se učí hrát na hudební nástroje, jiní sice na nic nehrají a ani nezpívají, ale dokáží být vždy vtipní a přinést do třídy pohodu.

Proč je nám ve škole spolu dobře? Jsme v přátelském až rodinném prostředí, skoro všichni žáci na naší budově se znají, spousta z nás má ve škole i své sourozence. Podílíme se na výzdobě třídy i chodeb našimi pracemi, máme k dispozici skvělou tělocvičnu, zahradu a máme blízko do parku, kam rádi chodíme.

Ve škole se učíme nejen číst, psát a počítat, ale pro život velmi důležité věci jako mluvit s jinými lidmi, získávat nové zkušenosti a sdílet je s ostatními, učíme se trpělivosti, zodpovědnosti, snažíme se stíhat termíny, rozvrhnout si čas, řešit spolu různé problémy a důvěřovat ostatním kolem sebe. Dostáváme také cenné rady do života. Můžeme se účastnit soutěží a porovnávat tak své schopnosti a dovednosti s žáky jiných škol.

Podrženo a sečteno – jsme různí, jsme jedineční, naše zájmy jdou od sportu přes čtení až k videohrám, ale spojuje nás přátelství. Jsme prostě jeden tým.

Prevence infekčních chorob - březen 2022

11.3.2022 jsme se dozvěděli, jak se chránit před infekčními chorobami.