Životní příběhy, které varují

Protidrogová koordinátorka a manažerka prevence kriminality Bc. Dagmar Poláškova zorganizovala 22.3. pro naše deváťáky besedu se třemi odsouzenými ženami. Ženy v úvodu vylíčily své životní osudy, poodhalily boj se závislostmi, a to na alkoholu, drogách a hazardních hrách. Z jejich poutavých vyprávění vyplynulo, že ať už cesta k závislostem byla různá, dopad byl stejný – promarněné roky života, odcizení od svých rodin, ústavní péče jejich dětí, páchání trestné činnosti, neúspěšná snaha žít „obyčejný život“. Oporou pro ženy byl i přítomný psycholog Mgr. Jan Bernard, který celou akci moderoval a našim žákům vysvětlil, jak vše funguje.

Během celé doby byl i prostor na dotazy našich žáků. Z jejich otázek bylo zřejmé, že jim osud žen není lhostejný a že si u nich všimli i změněného způsobu myšlení. Celkově hodnotili akci za poučnou a přínosnou.

22.03.2024 Zpět