Festival čtenářství

Záměrem celé akce je společně s pedagogy ostatních škol hledat kvalitu ve čtenářství. Na naší škole se zaměřujeme na rozvoj čtenářských strategíí nejen v českém jazyce, ale i oborových předmětech. Ve třetí třídě zhlédli kolegové hodinu matematiky. Žáci pracovali ve skupinách, vyhledávali data z nelineárních textů a podporovali se při jejich tvorbě. V páté třídě proběhla hodina vlastivědy, ve které byl předveden kooperativní způsob učení, žáci získavali informace v expertních skupinách, které posléze předávali do domovských skupin. Při práci používali tablety. Kolegové ocenili vzájemnou spolupráci a podporu žáků, a také schopnost vyjádřit svůj názor. Tato akce přispívá k oboustranné inspiraci pedagogů i zvyšování kvality ve školách v Opavě.

08.11.2023 Zpět