Čtenářský maraton

Maraton bez tenisek?

O tom, že maraton nemusí být jen o běhu, se mohli přesvědčit děti i rodiče naší školy během čtenářských aktivit, které probíhaly napříč všemi třídami.

Zatímco malí čtenáři pilně pracovali odpoledne ve čtenářských dílnách s rodiči, žáci druhého stupně obou budov (Mařádkova a Krnovská) odstartovali čtenářský maraton. Vybaveni odhodláním a oblíbenou knihou nastoupili ve 12 hodin ke startu. Během téměř tříhodinového čtení plnili čtenářské úkoly, diskutovali prostřednictvím videohovorů s ostatními „maratonci“ a sdíleli nejen zážitky z četby, ale také své čtenářské strategie. Cílem čtenářského programu pro 2. stupeň bylo rozvíjení čtenářských dovedností a gramotnosti, ale také vzájemné seznámení s různými knižními tituly a podpora sounáležitosti mezi žáky obou budov. Po vydařeném téměř dvoudenním doběhnutí do cíle se nyní těšíme na příští ročník a věříme, že bude minimálně stejně povedený jako ten letošní. V závěru chceme poděkovat všem rodičům za účast a zájem, který nás velmi potěšil a také sponzoru společnosti Bidfood za nanuky pro čtenáře.

29.03.2023 Zpět